fbpx

0,14 mm Code 4 na sandacze

Strona główna > Blog > Aktualności > Polecamy > 0,14 mm Code 4 na sandacze

Nie dalej jak 2 tygodnie temu wpadła mi w ręce plecionka, z którą wcześniej nie miałem styczności. A jest to plecionka marki GERMINA o nazwie Code 4, cechująca się parametrami: średnica 0,14 mm, wytrzymałość 12,10 kg, długość linki na szpuli 150 m. Jest to jedyna średnica w tej ofercie, jako optymalna na drapieżniki.


Jak wkrótce wywnioskowałem na podstawie własnego doświadczenia, jest to plecionka dla tych, którzy nie chcą bądź nie mogą wydawać większych kwot na nasze hobby. Ta plecionka naprawdę zaskoczy Was ceną. Często się zdarza, że towar tańszy jest gorszy jakościowo, jednak nie w tym przypadku. Jest to plecionka czterosplotowa, co wielu wędkarzy uważa za minus (w rozmowie na ten temat przytaczają dosyć ogólnikowe argumenty: słychać na przelotkach, rzuty krótsze, strzępi się itd.); zapewniam, że żaden z tych argumentów nie ma racji bytu w przypadku plecionki Code 4.

Aby zapewnić komfort łowienia z użyciem tej plecionki, została pokryta specjalną gładką powłoką. To skuteczne rozwiązanie wybornie zmniejsza tarcie o przelotki, więc rzuty uzyskujemy dłuższe, a także poczucie bezpieczniejszego holu.

Jej jaskrawy zielony kolor znakomicie wspomaga nas podczas łowienia z opadu, w tym szczególnie takich ryb jak szczupak i sandacz. Nabyłem plecionkę z myślą o sandaczach i do łowienia tych drapieżników polecam Code 4. Wypróbujcie, a nie pożałujecie wydanych pieniążków.

Daniel Sikora

Facebook
YouTube
Instagram