fbpx

GENERATION FEEDER na lina

Strona główna > Blog > Aktualności > Polecamy > GENERATION FEEDER na lina

Łowienie linów wędką gruntową np. feederem w wielu łowiskach sprowadza się do zastosowania raczej lżejszej wędki, na innych mocniejszej, ale są i takie łowiska, gdzie mariaż czułej szczytówki, precyzji zarzucania, pewności holu i posiadanie zapasu mocy jest nie tylko wskazane, ale nawet niezbędne. Tam, gdzie przynętę smakują linki, liny i liniska, niejednokrotnie w zanętę wpłynie silny karp czy amur, wszędzie tam powinniśmy zastosować wędzisko GENERATION c.w. 110 g.

GENLOG oferuje 2 wędziska w serii GENERATION: c.w. 110 g i c.w. 140 g. Ten drugi to już konkretny oręż na duże łowiska i silniejsze bądź szersze rzeki, to wędzisko przyj­mie wyzwanie od kilkukilogramowego leszcza z nurtu czy najsilniejszej ryby naszych rzek – brzany. Proszę pamiętać, że GENLOG swoje feedery przygotowywał z myślą nie tylko o wytrawnych łowcach białorybu, ale także o swoich zawodnikach. Naszymi fe­ederami wygrywa się zawody, czyli nie są to kije przeciętne. Ale uwaga: oferowane w przeciętnej cenie, co stawia je na czele wędzisk oferowanych w bardzo atrakcyjnej re­lacji jakości do ceny.

Aby przybliżyć Wam parametry wędziska GENERATION przytoczę opinię Szymona Ciacha GENLOG Feeder Team, wprawdzie mówi o wędzisku c.w. 140 g, jednakże oba blanki w serii są bliźniacze podobne, jednakże to lżejsze jest optymalizowane do nie­co lżejszego łowienia.
Tym samym zachęcam Was do obejrzenia tego feedera pod kątem łowienia linów w trudniejszych, wymagających łowiskach. Wędzisko posiada szczytówki o krzywej te­stowej ugięcia 1, 2 i 3 oz, posiada dość wytrzymałą konstrukcję i całkiem nieźle znosi urazy mechaniczne, nadaje się więc do łowienia dziennego i nocnego ze świetlikiem lub oświetleniu latarką tablicy.

„[…] Wędzisko jest dobrze wyważone, przez co dobrze leży w dłoni. Zestawienie z ko­łowrotkami w rozmiarze 4000 i 5000 będzie najlepszym wyborem. GENERATION ma dobrze wyprofilowany dolnik, który pozwala na pewny chwyt. Wykonano go z dwóch materiałów: klasycznego korka i twardej czarnej pianki. Ten piankowy element ma optymalną średnicę, co pozwalało mi na pewne trzymanie przy oddawaniu dłuższych rzutów. Długość dolnika 68 cm, natomiast mierząc od dolnej skuwki na stopkę koło­wrotka – 51 cm.
Wędka podczas rzutów fajnie się ładuje, a sam dolnik daje nam sygnał, że spory za­pas mocy jest w nim ukryty. Zarzuca się więc komfortowo bez strachu, że łowimy na granicy wytrzymałości. Pomimo tego zapasu mocy kijek nie jest tzw. pałą. Jego waga to niewiele ponad 300 g. […] Szymon Ciach GENLOG Feeder Team”

Waldemar Ptak GENLOG Feeder Team

Facebook
YouTube
Instagram