fbpx

Generation Heavy Feeder 3,8 m c.w. 140 g

Strona główna > Blog > Aktualności > Opinie, testy > Generation Heavy Feeder 3,8 m c.w. 140 g

Jedną z zasiadek nad Odrą poświęciłem testom wędki feederowej Genlog Generation Heavy Feeder długości 3,8 m i c.w. 140 g.
Rzeka w tym miejscu jest szeroka, ma około trzech metrów głębokości i ciągnie na około 60 gramów.

Moje feederowe zestawy słałem na 42. metr (czytaj 42 m od stanowiska brzegowego) używając koszyków zanętowych w przedziale 50-70 gramów masy własnej. Wędka radziła sobie z takimi podajnikami bez problemu, a i z odpowiednią celnością nie było problemu. Czas jednak na konkrety.

Znakomicie leży w dłoni

Wędzisko jest dobrze wyważone, przez co dobrze leży w dłoni. Zestawienie z kołowrotkami w rozmiarze 4000 i 5000 będzie najlepszym wyborem. GENERATION ma dobrze wyprofilowany dolnik, który pozwala na pewny chwyt. Wykonano go z dwóch materiałów: klasycznego korka i twardej czarnej pianki. Ten piankowy element ma optymalną średnicę, co pozwalało mi na pewne trzymanie przy oddawaniu dłuższych rzutów. Długość dolnika 68 cm, natomiast mierząc od dolnej skuwki na stopkę kołowrotka – 51 cm.

Świetnie się ładuje

Wędka podczas rzutów fajnie się ładuje, a sam dolnik daje nam sygnał, że spory zapas mocy jest w nim ukryty. Zarzuca się więc komfortowo bez strachu, że łowimy na granicy wytrzymałości. Pomimo tego zapasu mocy kijek nie jest tzw. pałą. Jego waga to niewiele ponad 300 g.
Trójskładowy GENERATION wyposażony jest w trzy węglowe szczytówki: 2, 3 4 oz. Ich kolorystyka została przemyślanie dobrana i biało-czerwone kolory są doskonale widoczne. Mogłem to zweryfikować w różnych warunkach pogodowych od bezchmurnego popołudnia po mglisty poranek i mocno deszczowe przedpołudnie – w każdym momencie szczytówki dawały czytelną sygnalizację łatwą do zauważenia przez wędkarza. Warto tutaj podkreślić również dużą średnicę przelotek w szczytówkach, docenią to m.in. miłośnicy przyponów strzałowych bo zestawy nie są hamowane i całość leci jak torpeda.

Szybki i nie gubi

Wędkę testowałem przy okres trzech dni i sprawiało mi to ogromną przyjemność. Kijek jest szybki, nie gubi ryb i pewnie je zacina. Semiparaboliczna akcja wędki sprawia, że hol jest przyjemny, a w sytuacji kryzysowej GENERATION wybaczy wiele naszych błędów. Kij jest solidnie wykonany z dobrego jakościowo węgla, ma mocne przelotki, więc może być dobrym i wytrwałym kompanem do zasiadek na żwawo płynących rzekach.

Skrócona specyfikacja

Główne parametry kija:
– długość: 380 cm,
– masa: 334 g,
– liczba sekcji: 3+3,
– długość transportowa: 134 cm,
– ciężar wyrzutu: do 140 g.

W ofercie wersja Generation Medium c.w. 110 g dł. 3,65 m oraz Generation Heavy c.w. 140 g dł. 3,80 m.

Szymon Ciach GENLOG Feeder Team

Facebook
YouTube
Instagram