fbpx

Moje brzanowanie i kuku z puszki

Strona główna > Blog > Aktualności > Opinie, testy > Moje brzanowanie i kuku z puszki

Brzanowe mieszanki najczęściej dopalam ziarnami konopi oraz gnojakami i kasterami – pisałem o tym w artykule już opublikowanym. Nie zawsze jednak jestem wierny tym składnikom.


W najcieplejszych okresach roku, do moich brzanowych mieszanek trafia zmiksowane ziarno kukurydzy konserwowej (dowolnego producenta, jakiego darzycie zaufaniem). Tak sprawione jest najlepszym nośnikiem zapachów i aromatów, a dodatkowo tak szybko nie nasyci ryb.
Stosując zmiksowane ziarno kukurydzy w zanęcie, na haczyk zakładam całe ziarenko dodatkowo z jednym białym lub dwiema pinkami. Jeżeli wiem, że brzan jest więcej to wówczas szykuję obficiej zastawiony stół. Daniem głównym na takim stole są ziarna kukurydzy, pszenicy lub grochu.

W okresie jesiennym brzanowe mieszanki wzbogacam o pellety oraz dopalam tartą na tarce mielonką. Wtedy na mój hak lub przypon włosowy trafia kostka mielonki lub pellet w rozmiarze 8-12 mm.

GENLOG oferuje znakomite ziarna nasycone różnymi zapachami. To bardzo dobre ziarna, a mimo tego wspominam o kukurydzy z puszki – otóż te „puszkowe” znają ryby w całej Polsce oraz puszki różnych producentów są powszechnie dostępne, chyba w każdym spożywczaku. To ważne przesłanki, aby i tego typu przynęta była pod ręką.
Do miksowania zmiękczonych ziaren i robaków często używam proste i tanie urządzenie przeznaczone do kuchni. Ten ręczny mikser widać na jednym ze zdjęć.
Pokazuję również sposób zamocowania świetlika na szczytówce za pomocą gumeczki np. z wentyla rowerowego.

Szymon Ciach GENLOG Feeder Team

Facebook
YouTube
Instagram