fbpx

Nie daj się odciąć…

Strona główna > Blog > Aktualności > Polecamy > Nie daj się odciąć…

Wrzesień otwiera bramy wędkarskiej jesieni – kto nie uwierzy, że dzisiaj mamy już wrzesień, proszę niech spojrzy w kalendarz. Te słowa piszę w Bydgoszczy, a tutaj od kilku dni mokro, chłodniej, w powietrzu czuć JESIEŃ.

A skoro mowa o jesieni, to w praktyce spinningistów otwiera się rozdział obfitujący w liczbę przygód, udanych połowów, ale też gorzkich rozczarowań sprzętem czy swoimi umiejętnościami. Bywa przecież i tak, że wszyscy koledzy łowią grube mamuśki, a temu czy innemu wędkarzowi jakoś nie siadają tak okazałe ryby; co najwyżej wypasiona sześćdziesiątka w cętki. Jeśli wśród czytelników tego artykułu są tacy, to pragnę im powiedzieć, że w wędkarstwie magiczna jest tylko atmosfera, reszta to praktyka, taktyka, techniczne sprawy, umiejętności i oczywiście szczęście do rybnych łowisk. W wodzie, w której nie ma metrówki nie sposób złowić… właśnie rzeczonej metrówki.

Proszę, pamiętajcie, że o swoje łowiska trzeba dbać na kilku poziomach: jako wędkarz, jako członek organizacji, jako współgospodarz, jako wędkarz-obywatel przestrzegający przepisy.

Nowe przypony GERMINA

Polską jesienią zawładnęły szczupaki, dlatego wyposażenie się w wysokiej jakości przypony jest elementarną czynnością przygotowawczą. I tutaj mam dobrą informację: GERMINA, na bazie znakomitych linek firmy AWF (American Fishing Wire), przygotowała gamę dobrych przyponów montowanych ręcznie przez własnych pracowników w Polsce. Do dyspozycji mamy długości (cm): 15, 20, 25, 30, 35, 40, 50, 60, 80. Wytrzymałość (kg) przyponów kształtuje się następująco w ofercie: 5, 6, 7, 9, 12, 13, 18, 27, 30. Przypony skonstruowane na bazie linek Surflon i Surfstrand. W opakowaniu (w sklepie) na półkach znajdziecie 2 przypony.

Przypon chroni rybę i twoją przynętę

Wiem z doświadczenia, że wielu z wędkarzy używa przypon tylko i wyłącznie w celu „wytargania” ryby. Pragnę przypomnieć, że przypon przede wszystkim służy chronieniu ryby przed odpłynięciem z przynętą w paszczy. Posiadając w wędce dobrej jakości przypon chronimy rybę, ale także zapewniamy sobie powodzenie na jesiennych łowiskach.

Istnieją więc dwa, nie – trzy powody sięgnięcia po przypony GERMINA: wysoka jakość, niezawodność, atrakcyjna cena.

Waldemar Ptak

Facebook
YouTube
Instagram