fbpx

Ogólnopolskie Otwarte Zawody Feeder oraz Method Feeder Open Feeder Jeleń 2020 są już historią.

Chcielibyśmy podsumować to, co wydarzyło się 27.09.2020 r. na łowisku Jeleń i było jedną z największych imprez feederowych tego roku w Polsce.

Łowisko słynie z ogromnej populacji leszcza i jeszcze w ubiegły weekend, właśnie ten gatunek świetnie żerując nie pozostawiał złudzeń, że właśnie systematyczne odławianie średnich reprezentantów Abramis brama (łac.) będzie kluczem do zbudowania dobrego wyniku. Łowiono często po 30-40 kg leszczy w różnych wielkościach, od 400 do 2500 g.

Ogromne stada leszczy całkowicie blokowały brania karpi i amurów i te ostatnie praktycznie nie były brane pod uwagę. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie załamanie pogody pod koniec tygodnia poprzedzającego zawody. Nagły i duży spadek ciśnienia atmosferycznego przyniósł ze sobą gorsze żerowanie leszczy, które w głębokich partiach łowiska przeniosły się w wyższe partie wody i nie pobierały z dna. Jeszcze podczas czwartkowych i piątkowych treningów było całkiem przyzwoicie, jednak sobotnie wyniki pokazała, że to mogą być wybitnie trudne zawody. Większe leszcze praktycznie zniknęły, a stanowiskowo pokazały się amury i karpie.

Było wiadomym, że złotym środkiem do sukcesu będzie dobrze wylosowane stanowisko, tzn. takie, gdzie będą ryby przynajmniej leniwie żerujące, plus karpiowo-amurowe perełki.

Dzień zawodów przywitał osiemdziesięciu trzech zawodników (rozlokowanych w pięciu sektorach) deszczową i wietrzna pogodą oraz „fatalnym” ciśnieniem atmosferycznym. Sformułowane wnioski na podstawie odbytych treningów okazały się być nieaktualne. Co prawda, były stanowiska, gdzie systematycznie łowiono leszcze w przedziale wagowym 200-700 g i te ryby mogły zrobić wagę, jednak bez bonusu w postaci amura lub karpia nie było szans na wygenerowania najlepszego wyniku.

Ku wielkiemu zaskoczeniu wiele rybnych wcześniej stanowisk stało się kompletnie bezrybnymi, gdzie jakiekolwiek zabiegi były bezskuteczne; ryb po prostu nie było w zasięgu przynęty. Wiele zerowych wyników (16) pokazało jakie są prawa Natury, na które reagują (między innymi) ryby i mimo profesjonalnego podejścia zawodników praw tych nie pokonamy.

Wielkie gratulacje dla zawodników, którzy potrafili wpasować się w trudne warunki i wykorzystali do maksimum potencjał swoich stanowisk z jeszcze aktywnymi rybami.

Mimo wszystko uważamy, że wyniki jakie uzyskali zawodnicy podczas naszych zawodów, w porównaniu z innymi imprezami podobnej rangi, są przyzwoite.

Paradoksalnie, to załamanie pogody wpłynęło na negatywną aktywność ryb na wielu łowiskach, co stanowi dobre porównanie, co może się wydarzyć w bardzo skrajnych warunkach na łowisku Jeleń.

Łącznie złowiono 316,550 kg ryb!

SEKTOR A – 58,810 kg ryb.

SEKTOR B – 65,980 kg ryb.

SEKTOR C – 58,230 kg ryb.

SEKTOR D – 57,690 kg ryb.

SEKTOR E – 75,840 kg ryb.

Łowisko przeszło chrzest w warunkach naprawdę ekstremalnych i pokazało przede wszystkim jego wyrównany charakter (rzadkość wśród łowisk), gdzie różnice pomiędzy sektorami są naprawdę niewielkie.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim startującym za udział w naszych pierwszych zawodach. Już z tego miejsca zapraszamy na kolejne imprezy na naszym łowisku, bądźcie na bieżąco i śledźcie nasz fan-page.

Do zobaczenia wkrótce!

Dziękujemy sponsorom i partnerom:

Genlog Premium Brand

Germina Fishing

Kamilkwocz_genlogfeederteam

Profishing.pl

Isika

Łowisko Jeleń

Jeleń Resort & Spa

Krajowy Projekt Energetyczny

Social Partner zawodów:

Method Feeder Polska

Dziękujemy również wszystkim tym osobom, które włożyły ogrom pracy, poświęcając swój czas, aby organizacyjnie wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Jeszcze raz GRATULACJE dla najlepszych zawodników Open Feeder Jeleń 2020

1. Michał Paluszkiewicz – 19 740 pkt.

2. Remigiusz Zielonka – 16 040 pkt.

3. Leszek Grzyb – 14 460 pkt.

4. Marek Pawłowski – 13 960 pkt.

5. Marek Wysokiński – 13 060 pkt.

6. Dawid Justa – 13 760 pkt.

7. Włodzimierz Stryjewski – 12 940 pkt.

8. Paweł Kowalski – 12 730 pkt.

9. Norbert Kukowski – 9 790 pkt.

Jedynki Sektorowe:

Remigiusz Zielonka – 16 040 pkt.

Leszek Grzyb – 14 460 pkt.

Michał Paluszkiewicz – 19 740 pkt.

Marek Wysokiński – 13 060 pkt.

Marek Pawłowski – 13 960 pkt.

BIG FISH:

Michał Paluszkiewicz – 3 720 pkt.

Pełna lista wyników: https://drive.google.com/file/d/1PQtnj80qc8OUDrsMlvEF5U9aTRsyyClx/view?usp=sharing

Facebook
YouTube
Instagram