fbpx

Plecionka na grube ryby

Strona główna > Blog > Aktualności > Opinie, testy > Plecionka na grube ryby

Od pewnego czasu używam GERMINA Code 8 – jest to 8 splotowa plecionka cechująca się parametrami: średnica 0,18 mm, wytrzymałość 20 kg. Długość linki na szpuli wynosi 150 m.

Atrakcyjna relacja jakości do ceny

Oczywiście nie jest to jedyna dostępna średnica, bo mamy ich sporo do wyboru i dzięki temu z łatwością coś dobierzemy. Natomiast, co miłe dla oczu i portfela, jest dostępna w bardzo przystępnej cenie i jestem pewien, że cena Was zaskoczy.

Na ciężko, na grubo

Używam Code 8 do ciężkiego łowienia drapieżników w miejscach, gdzie przedział wielkości i ciężaru używanych przeze mnie przynęt to 60 – 130 g. Warto pamiętać, że większe gabarytowo ryby potrafią błyskawicznie zweryfikować jakość linki. A co mogę powiedzieć po dłuższym czasie używania plecionki? Sprawuje się doskonale, wręcz świetnie.

Dobrze zrobiona

Duży wpływ na jej „sprawność” ma powłoka teflonowa (dzięki niej m.in. nie szumi na przelotkach, rzuty oddaje się z łatwością, nie strzępi się), a także nie skręcą i jest bardzo wytrzymała na węzłach – podczas ciężkiego łowienia ta cecha jest naprawdę istotna. Dodam jeszcze, że plecionkę mam nawiniętą na multiplikator, a ten typ kołowrotka nie lubi plecionek złej jakości.

Kolor i jego zalety

Code 8 jest oferowana w jaskrawym zielonym kolorze, co pomaga podczas delikatnych brań – duże ryby potrafią być chimeryczne w pobieraniu nawet dużych przynęt i dzięki łatwej obserwacji styku linki z wodą możemy zauważyć branie i odpowiednio zareagować. Sposób reagowania oczywiście ma bezpośredni wpływ na skuteczność zacięcia.

Często ludzie pytają o trwałość koloru plecionki. Cóż, tutaj zauważyłem, że plecionka zachowuje się jak dobra plecionka z półki cenowej grubo powyżej 100 zł, czyli raczej później niż wcześniej traci kolor podczas intensywnego używania.

Sezon na grube ryby dopiero się zaczyna, więc jeśli zastanawiacie się nad zakupem plecionki, to z czystym sumieniem polecam GERMINA Code 8.

Daniel Sikora

Facebook
YouTube
Instagram