fbpx

Ziarna naturalnym pożywieniem ryb

Strona główna > Blog > Aktualności > Polecamy > Ziarna naturalnym pożywieniem ryb

Od zarania dziejów, a właściwie od chwili zaistnienia ryb w rzekach i jeziorach, rośliny owocujące ziarnem i następnie w sposób grawitacyjny lub dzięki podmuchom wiatru „wysyłające” swoje ziarna w świat powiększyły bazę pokarmową ryb.

Podobnie jest z owocami; przecież upodobania niektórych gatunków do czereśni, śliwek czy nawet sałaty nie zostały wykształcone przez wędkarzy. Ziarna (a także różne części roślin oraz owoce) dają rybom dosłownie pakiet rzadko występujących pod wodą cukrów, białek, witamin. Wiosną, gdy pod wodą pojawiają się pierwsze przyrosty kłączy czy pędów, większość białorybu dosłownie pasie się na nich – te świeże kawałki roślin stanowią najlepszą bazę zdrowych i potrzebnych rybom cukrów.

Ziarna zanętą i przynętą

Nic dziwnego, że ziarna cieszą się zainteresowaniem wędkarzy, gdyż stanowią zarówno doskonałą zanętę jak i przynętę. Podkreślę, ziarna dobrze przygotowane z uwagi na ułatwienie stosowania w wędkarstwie.

Uniwersalność ziaren

Zaletą wysokiej jakości ziaren oraz właściwie skomponowane mieszanki znakomicie współpracują z zanętą każdego producenta. Mówiąc inaczej, nieważne jaką zanętę preferujesz – ziarna GENLOG nie zepsują Ci łowienia. O ile trzeba przeprowadzić próby chcąc stworzyć skuteczną mieszankę z zanęt różnych producentów, to po nasze ziarna możesz sięgnąć w dowolnej chwili i jedyne na Cię narażą, to poprawienie skuteczności łowienia.

Dzisiaj lepiej kupić

Podczas wybierania ziarna do łowienia należy zwracać baczną uwagę na wielkość i pływalność ziaren. Skutki złego wyboru potrafią być bolesne: ziarno odpłynie spod wędki, zapadnie się w rośliny, zbyt szybko rozpadnie się w wodzie, może być zbyt twarde dla niektórych gatunków lub nieskutecznie aromatyzowane przez wędkarza. Mało tego, źle spreparowane ziarno spadnie z haczyka lub utrudni założenie. Im więcej zapoznacie się z tematyką ziarna, tym szybciej dostrzeżecie utrudnienia i komplikacje związane z procesem przygotowania. W dzisiejszych czasach naprawdę lepiej wydać kilka złotych i zakupić gotową porcję ziarna lub mieszanki ziaren.

GENLOG postawił na profesjonalizm

GENLOG do swojej oferty wybiera odpowiednie gatunki ziaren, a następnie – mając ogromne doświadczenie w tym zakresie – stosuje najnowocześniejszą technologię ich preparowania. Z efektem tych starań możecie się zapoznać nabywając ziarna z serii SEEDS COOKED.

Utrzymać ryby pod wędką

Proszę pamiętać, odpowiedni gatunek oraz właściwie spreparowane ziarno może wabić na powierzchni, w toni, w strefie dna i na dnie nawet wartkiej rzeki. Ziarno dozowane w odpowiedniej ilości w odniesieniu do gatunku i wielkości osobników potrafi utrzymać w zasięgu wędki nawet kilkadziesiąt ryb.

GENLOG daje Wam to, czego potrzebujecie.

Waldemar Ptak

Facebook
YouTube
Instagram